USA na Copa América: týmové vítěze a poražení

Po první ztrátě z Kolumbie a před zápasem v Kostarice byl Jürgenovi Klinsmannovi vyslán nejjasnější vzkaz od Sunila Gulatiho, že potřebuje výsledky, aby si udržel svou práci. Po pěti letech, kdy se zdálo, že Gulati a Klinsmann se připojili k boku, to bylo první indikace toho, že šéf amerického fotbalu by mohl být ochotný obětovat svého trenéra a vedoucího technického rozvoje před kvalifikační kampaní Světového poháru. ESPN, vítězí Americké léto fotbalu Přečtěte si více

Víme, co se stalo dále – jasné vítězství nad Costa Rica nejen změnilo náladu kolem týmu, ale přemístila USA na vrchol skupiny po Paraguayská hra, kdy byl brankový diferenciál zohledněn.A když byl Ekvádor v čtvrtém finále poražen a tým dosáhl před turnajem benchmarku semifinále, bylo jasné, že dokonce i s argentinským ponížením 4-0 byla Klinsmannova práce v současné době bezpečná.

p> A prozatím, přečtěte si až do roku 2018. Zrušení kvalifikačního kolapsu mistrovství světa, tento okamžik je realistický poslední, kdy mohlo být dvojnásobné vládnutí Klinsmanna náhle ukončeno před Ruskem. Po relativní personální stabilitě tohoto turnaje se může v budoucích hrách vrátit ke zděšení. Stejné stížnosti, které ho od mistrovství světa v roce 2014 dostihli, se mohou znovu zotavit. Ale po dosažení semifinále tohoto turnaje, bez ohledu na výsledek, Klinsmann může vypadat až do konce své smlouvy, protože bude vědět, že tyto stížnosti budou moot. Clint Dempsey

Deuce je stále tady.Od Světového poháru je smysl, že Clint Dempsey byl na ústupu. Některé z tohoto vnímání bylo možná spíše méně založené na empirickém pozorování Dempseyových výkonů a spíše na tom, jak by se měl stát v době, kdy se Rusko v roce 2018 objevilo. A tam jsou platné obavy o to, co se stane, když známý Dempsey hlad a harrying nemůže být udržován starými nohama, a to, co USA pak udělají. Ale jak nám Dempsey připomněl na tomto turnaji, ten okamžik ještě nepřijel.A díky tomu, že turnaj získal konkurenční výhodu, pravděpodobně nezahrnul zamýšlený vývojový oblouk Jürgena Klinsmanna vůči Rusku, co s tím, co se trenér zřejmě dostal na první linku od jeho vzletu, říká, že neudělal zvážit vytvoření donovanského příkladu Demspey. Stále je to potřeba.

Existuje samozřejmě výhrada. Hraje Dempsey jako druhý útočník proti Argentině vyústil v Seattle hráč pozorovat většinu hry jako divák k Argentině majetek kolem budovy. Klinsmanna má ještě nějaké dilema o tom, kdy obchodovat s bodymi, které Dempsey ještě může vydělat v kvalifikačních závodech Concacaf pro potřebu budovat do budoucna a ruskou kampaň, která může být pro světového poháru příliš daleko.Ale bez důvěryhodných alternativ, Dempsey položil značku pro budoucí budoucnost. John Brooks Stížnost na Klinsmannův režim byla téměř neustálou obrannou rotací. Zkušenost k životaschopnému levicovému chaosu dosáhla téměř falešných rozměrů, ale kritici trenéra byli stejně vokální o Klinsmannově neochotě vybírat a držet se středobodem partnerství hodného jména.

p> Tento turnaj však viděl, že John Brooks a Geoff Cameron nejen zahajují každou hru, brání třetímu play-off, ale také poskytují obrannou pevnost, která jim dává vypadat jako odpověď na očekávanou budoucnost.Cameron měl na okamžik zapomenout v úvodním utkání proti Kolumbii, ale Brooks z větší části neudělal špatně nohu – dokonce i když Argentinská hra odhalila krok očekávání, který ještě musí najít ve své hře na samém nejvyšší úroveň. Když se podíváte na očekávání kolem mladých hráčů, kteří neočekávaně chytili góly pro USA v posledním světovém poháru, možná jste si mysleli, že Julian Green je ten, který s největší pravděpodobností rozkvétá v měsících a roky, které následovaly, zatímco to bylo nejasné, co se štětinové nadšení Johna Brookse by se staly.

No, odpověď je, že Brooks je mnohem lepší Bundesliga pravidelný, kdo nevypadá z místa v mezinárodní turnaje.Zelená se mezitím dostala zpět do neznáma – dlouho poté, co se vzdala své koruny “další velká věc” (současný činitel – Christian Pulisic). Na seznamu Copa může být několik hráčů s velkými otázkami proti jejich jména pro kvalifikaci mistrovství světa, natož turnaj, ale něco bude muset vážně špatně, protože Brooks nebude začínat ve finále, kdyby se tam USA dostali.LosersBrad Guzan / Tim Howard

byly uzavřeny ve vzájemném přechodném okamžiku v čele tohoto turnaje.Howard by mohl znát svou mezinárodní sabatutickou situaci, kdyby ho Klinsmann potvrdil, že Guzan bude jeho startovním turnajem, ale s Guzanem a střídavými zápasy v turnaji, Howard snad doufal, že by mohl být schopný jeho letní přestěhování do Colorada na mnohem víc viditelném vrcholu než sedět na lavičce po celé Copě. Nebo alespoň celou smysluplnou část Copa. Facebook Twitter Pinterest Brad Guzan je poražen Gonzalo Higuainem. Fotografie: Omar Torres / AFP / Getty Images

Na druhou stranu, Guzan by mohl mít pocit, že by měl být opatrný, co si přeje.Byl solidní, aniž by byl v celém turnaji velkolepý, ale nikdy nevypadal, že by v něm byl Howard v. Belgii, aby se jeho tvrzení stalo nesporným číslem jedna. Zachránil několik výstřelů a kvalifikovaně si vybral trochu ze sítě. Guzan měl proti Argentině to, co by mohlo být turnajový moment, když stál zakořeněný v zemi nikdo, protože Lavezzi utlumil nejjednodušší hlavičky ho ve 3. minutě. Neměl by nic dělat, co by se o Messiho vzrušujícím volném kopu dostalo na jeden čtvereční stopu prostoru, který by vedl k brance na té straně sítě, ale možná nečestně, to udělalo dojem z Guzana v tomto turnaji jako Washington General mezi Harlem Globetrotters .V době, kdy dosáhl rozhodující záchranu proti Messi v 84. minutě, bylo skóre 3-0. Ať už je William Yarbrough připraven včas vstoupit do části pro Rusko, je to hnusná otázka, pokud ne. celkový dosah, ale mezi dvěma staršími americkými hlídacíky, kteří přicházejí do tohoto turnaje, je menší pocit příznivé konkurence, která je řídí oběma stranami, a více smysl pro vzájemnou jistotu zničení, jak čas prochází oběma. Michael Bradley

Je čistý, tvrdě pracující, a když jsou Spojené státy v písni, je metronomem týmu. Proti Kostarice Michael Bradley vypadal, jako kdyby měl turnaj vymezující výkon v známější obranné střední pozici, kterou má Klinsmann zvyk vytlačit. Bohužel vybral nejvyšší profil hry turnaj má jednu z nejhorších her v americkém tričku.Bradleyův první dotek a průchod byl po celou noc, zatímco měl zvyk přijít na scénu argentinského průsmyku a pohyboval se právě včas, aby sledoval, jak míč zipá kolem něj na jinou modrou košili.

Můžete říct že Bradley dostane více nespravedlivého dohledu než jiní hráči z USA, ale je to kontrola, kterou pozval se svými symbolickými velkými penězi přesunutými z Římu do Toronta, uprostřed toho, co jeho mezinárodní trenér navrhl, že by to mohlo jen poškodit úroveň jeho hry.

Nikdo nepochybuje o Bradleyově vytrvalé poctivosti a odhodlání (a jeho pásková kapesní bandáž v návaznosti na střelby v Orlandu je znakem bezprostřední slušnosti muže) a on bude mít příležitost znovu obnovit pověst a výrazně ovlivnit kvalifikaci USA na MS během dalších 18 měsíců.Ale po Argentině bylo těžké uniknout závěru, že jeho trenér měl pravdu. Darlington Nagbe Do turnaje přišel jako Klinsmannova tajná zbraň. Ukončil turnaj, který dostal 15 minut, aby pomohl získat 3-0 deficit – slot, který obvykle dáváte “jednomu do budoucna” (Christian Pulisic, za to, co stojí za to, dostal úplnou polovinu), než hráč, který máte víru aby se změnila hra.

Mohl byste říct, že Argentina nikdy nebyla hra pro Nagbe, ale také byste mohli říci, že Ekvádor nikdy nebyl hra pro Alejandra Bedoyu a udělal pro Nagbe. Klinsmann hrál Bedoyu. Nagbe je stále na vnější straně hledá.