Tradiční klub na prahu vypadnutí. Fanoušci vtrhli na hřiště, mistr světa plakal

STUTTGART. Nejvyšší německou fotbalovou soutěž opustí jeden z tradičních účastníků. Do přímého sestupu je namočená trojice Eintracht Frankfurt, Werder Brémy a VfB Stuttgart.

Nejhorší karty v rukou má poslední jmenovaný klub, který za svými konkurenty zaostává o dva, resp.tři body, přičemž má i nejhorší skóre.

Stuttgartu pomůže už jen vítězství v závěrečném kole na půdě VfL Wolfsburg a navíc potřebuje “příznivý” výsledek ze vzájemného duelu Brém s Frankfurtom.Prečítajte si také: Přečtěte si také: Guardiola po zisku titulu děkoval Německu i Heynckes

Naděje VfB klesly na minimum po sobotní domácí prohře 1: 3 s 1. FSV Mainz 05, po kterém dali najevo svou nespokojenost i fanoušci.Během zápasu neúnavně povzbuzovali své mužstvo, ale bezprostředně po závěrečném hvizdu neunesli nepříznivou situaci v záchranářském boji.

Vnikli na hrací plochu a chtěli si to vyříkat přímo s hráči. Těch pro jistotu postupně odvedli do bezpečí pracovníci bezpečnostní služby.

“Rozumím fanoušků. My jsme za toto zodpovědní. Nemám slov, je mi to nesmírně líto.Matematicky je záchrana stále reálně možná, měli bychom pro to udělat vše, “jen těžko dral ze sebe slova Kevin Grosskreutz, který dal najevo průchod svým emóciám.Fanúšikovia Stuttgartu už neunesli mizérii, v níž se klub nachází

S očima lesknoucími se od slz poskytoval rozhovory. Fotbalový univerzál, který byl v dresu Německa mistrem světa v roce 2014, přišel do VfB jen během uplynulé zimní přestávky.

I za krátký čas se ztotožnil s klubem, rychle se zdomácněl a stal oblíbencem příznivců. Svým přístupem ukázal, že nepatří mezi tzv. fotbalových žoldáků, ale záleží mu na osudu současného klubu.

“Myslím si, že všichni mě tu přijali velmi dobře.Jsem VfB Stuttgart za hodně vděčný. Je mi to líto. I já jsem dnes udělal chybu. Vždy je to jen na každém jednom z nás v mužstvu, na nikom jiném, “kál se Grosskreutz, který byl v minulosti dlouhá léta věrný Borussií Dortmund.

Před 9 lety oslavovali Stuttgartské příznivci mistrovský titul, nyní musí strávit krutou realitu, kterou je po 41 letech sestup (do soboty zatím jen ve stadiu velké hrozby) z nejvyšší soutěže – pouze druhý v dosavadních 53 ročnících I. bundesligy.

Sezóna 2015/2016 se zapíše do klubové historie VfB Stuttgart jako jedna z nejhorších, protože i rezervní tým sestoupil z III. ligy.