Slovenky si za Pohár federace určitě rozdělí 65 tisíc dolarů

BRATISLAVA. Slovenský tenisový svaz dostane od organizující Mezinárodní tenisové federace (ITF) pro hráčky za start v letošním čtvrtfinálovém 1. kole světové skupiny Poháru federace reprezentačních družstev žen na rozdělení 64 903 USD.

Pokud Slovenky 8. – 9. února v Bratislavě uspějí proti Němka, budou mít jistotu 91 834 dolarů. Případný další triumf by jim pak namísto poslední uvedené částky vynesl 139 469 USD. Šampionka získají 317 729 dolarů. Pěkné peníze i když prohrají

Pokud Slovenky s Němka prohrají, vstoupí do hry ještě finance za podzimní “prolínačky”: úspěch v ní by pro hráčky znamenal 39 325 USD a nezdar 26 529 dolarů k zmíněnému základnímu startovacímu za 1 .kolo elitní osmičky.

Rozdělení financí pro jednotlivé členky týmu se odvíjí od znění jejich smluv s národním svazem, resp. od interní směrnice, která platí už od začátku předchozího desetiletí, když její koncepci navrhli samotné tehdejší reprezentantky.

Navíc samotný STZ inkasuje od ITF “startovné” 30 278 USD – jde zejména o kompenzaci za podřízení se globálnímu marketingovému pokrytí soutěže namísto případného profitu z vlastních sponzorských aktivit. V případě postupu do semifinále by to bylo 37 529 dolarů a do finále 41 937 USD. Šampiónsky svaz získá 100 507 USD. Komentovat přijde Kiefer

Někdejší 4.muž renkingu tenistů Nicolas Kiefer přijíždějící do Bratislavy jako odborný spolukomentátor pro ProSiebenSat.1 na setkání Slovensko – Německo 8. – 9. února ve čtvrtfinálovém 1. kole světové skupiny Poháru federace 2014 reprezentačních družstev žen. Dohromady budou v NTC pracovat přibližně tři desítky zástupců médií z Německa.

Šestatřicetiletý rodák z Holzmindenu Kiefer je držitelem šesti singlových titulů z hlavní profesionální úrovně, na melbournskými grandslamových Australian Open 2006 se dostal do semifinále.

Kariéru ukončil v listopadu 2010, ve dvouhře už na Wimbledonu ve stejné sezóně.Všechny jsou ve světové špičce

Hoštka i po zrušení startu zraněné úřadující wimbledonské finalistky Sabine Lisicki disponují jen nynějšími či bývalými členkami Top 15 počítačového poradí WTA ve dvouhře – Angelique Kerberovou, Andrea Petkovicová, Julií Görgesovou a deblovej specialistkou Annou- Lenou Grönefeldovou.

Velitel Slovenek Matej Lipták dal důvěru kvartetu Dominika Cibulková, Hantuchová, Magdaléna Rybáriková a Jana Čepelová.