Minulý víkend fanoušci „Barcelona“ a „Ajax“ – klubů

„City“ se příliš spoléhá na Sergio Aguero, který v říjnovém zápase proti Newcastlu skóroval téměř čtvrtinu všech svých 22 gólů. Není prakticky nikdo, kdo by ho nahradil: Kelechi Ihenacho a Wilfred Boni se objeví na hřišti ve výjimečném případě, ačkoli Rahim Stirling, i když hraje na samotné bráně, stále není připraven stát se oštěpem, a Samir Nasri a zejména Ježíš Navas jsou ještě méně jako který se dokázal vyrovnat s brazilskými obránci soupeře, bojovat s nimi v pokutovém území a neproniknout do něj rychlostí.

Výhoda: PSG
Přes solidní výhodu je nepravděpodobné, že by PSG létal s meči od prvních minut. Můžeme celkem očekávat poměrně viskózní první setkání, na kterém se soupeři budou spíše snažit navzájem píchat, než se vrhnout do agresivního útoku.

Čtrnáct hlavních motivů totální revoluce Johna Cruyffa
Život, citace a myšlenky jednoho z největších hráčů v historii fotbalu.

Minulý víkend fanoušci „Barcelona“ a „Ajax“ – klubů, které oslavovaly Johan Cruyff, předvedli světu skvělá vystoupení a vzdali hold památce pozoruhodného Holanďana. V předvečer zápasu čtvrtfinálové fáze Ligy mistrů Barcelona – Atletico FootballHD.ru opět připomíná vůdce fotbalové revoluce.

1. Čtrnácté číslo, první verze. Ve čtrnácti, Cruyff vyhrál svůj první turnaj se svými kolegy z Ajaxu. Druhá verze – v jednom dni v šatně „Ajax“ nebylo ani jedno tričko, Cruyff dal „devíti“ Jerrymu Mahrenu a on sám vzal čtrnácté číslo. „Devět“ muselo být použito v „Barceloně“, protože tam bylo přísné číslování od 1. do 11.. Ale pod základním tričkem vždy Cruyff nosil další s čtrnáctým číslem. „Udělal všechno, co měl, ale nikdy se ho nepokusili donutit k tomu, aby ho donutil“ (© Eduardo Galeano, italský spisovatel).

Cruyff hráč porušil všechny stereotypy. Například při levici ovládal vnější stranu pravé nohy. Jeden z nejkrásnějších cílů v jeho kariéře, Cruyff skóroval v prosinci 1973, když se jeho Barcelona setkala s Atletico Madrid. Byl to velkolepý skok a úder z léta. Korunní číslo Johan.