Indiáni z Clevelandu jsou po celý rok horké. Tak proč se nikdo nesleduje?

Indiáni vyhrál sérii 2-1 a magické číslo, které se dostalo do divize, kleslo na sedm s 13 hrami. V Clevelandu se objevilo vzrušení z baseballu. Možná šampionát Tribe, který před několika měsíci následoval titul Cavaliersových nenávistných NBA? Šance na město, které má od roku 1869 profesionální baseballový tým, aby získal svůj první titul od roku 1948. Myslíte si, že vstupenky do seriálu Indians-Tigers by byly těžké, vzhledem k dlouholeté rivalitě – Tygři a Indii vstoupili do americké ligy v roce 1901 – a důsledky pro postseason. Ale tento tým v tomto smyslupňovém sérii v září přitáhl v průměru zhruba 25 000 lidí, asi dvě třetiny kapacity Progressive Field. Vstupenky na StubHub se pohybovaly za méně než 10 dolarů.A na základě počtu fanoušků, kteří nosili tygři, bylo zřejmé, že několik tisíc těch, které se zúčastnily, vyrazilo za dvě a půl hodiny z Detroitu. Čísla této série nebyla žádná aberace. Nízká návštěvnost pro indiány letos v létě způsobuje škrábání mezi odborníky z oblasti sportu. Tým je na prvním místě od začátku června, ale je třetím naposledy v lize v přítomnosti, před pouze Oakland a Tampa Bay. Průměrná liga je asi 30 000 her a indiáni vybírají necelých 20 000. A přesto byl tým v uplynulém desetiletí poměrně úspěšný. Počínaje letošním rokem byli indiáni v šesti z posledních deseti let 500 a více a v letošním roce bude tento nepředvídatelný kolaps třetím play-offem pro kmen v uplynulém desetiletí.Ale navzdory těmto úspěchům byl tým ve spodní třetině přítomnosti Major League Baseball v každé z těchto deseti let. “Úředníci z Clevelandu si myslí, že jsou v klidu,” řekl Wayne McDonnell, akademické předsedkyně Institutu pro řízení sportu, médií a obchodu Tysch NYU a člověka známého jako “profesor baseballu”.Cleveland fanoušci měli vždy vyšší afinitu k sportům než jiné pěstitelské oblasti na venkověJacob Rosen. “Co je pravděpodobné vysvětlení, ale nikdo, s kým se Cleveland nechce zabývat, je, že možná ztráta obyvatelstva ve městě konečně zasáhne sportovní tržiště, “pokračoval McDonnell. “Když se podíváte na demografické údaje a příjmy domácností a počet týmů na trhu, sportovní fanoušci musí rozhodovat tvrdě o tom, kde utrácejí své peníze, a možná fanoušci z Clevelandu vybírají basketbal a fotbal nad baseballem, protože nemají stačí pro všechny tři. “

Pokud jde o fanoušky baseballu v Clevelandu, stále je tam zájem, ale jen nedostatek zájmu kupovat vstupenky. Důkazem toho je, že místní televizní hodnocení dosahuje zhruba 50% oproti loňskému roku.Ale Cleveland má nejmenší americkou oblast metra se třemi ze čtyř hlavních ligových sportovních týmů (NFL, NBA, MLB a NHL) a průměrný příjem domácnosti v oblasti metra Cleveland je čtvrtým nejnižším trhem MLB týmů (před pouze Pittsburgh, Miami a Tampa Bay). Pro ekonomy je to jednoduché: méně lidí s méně penězi znamená méně výdajů. A díky úspěchu Cavaliers a popularitě Brownů bez ohledu na to, jak jsou špatní, mohou být indiáni tím zvláštním týmem v Clevelandu. Od roku 2010 ztrácely jen dva trhy metra v MLB populace: Cleveland a Pittsburgh. Ale ztráta obyvatelstva a špatná ekonomika jsou jenom částí důvodu, proč indiáni nemusí kreslit; to je také ohraničené zeměpisu sportovního trhu. Tři další hlavní ligové basebalové týmy jsou ve vzdálenosti 250 mil.Facebook Twitter Pinterest Tyler Naquin podepsal autogramy pro fanoušky na Progressive Field. Cleveland je třetí naposledy v přítomnosti, před pouze Oakland a Tampa Bay. Foto: David Maxwell / Getty Images

Nejsou žádné důvody, proč by indiáni neměli v letošním roce dobře čerpat podle základních kritérií pro podnikání baseballu. Vedle toho, že tým byl velmi dobrý, indiáni a město investovali v uplynulých dvou letech kolem 40 milionů dolarů na stadionové upgrade, včetně nové tabulky, lepších restauračních možností a dalších oblastí, které umožňují fanouškům pohyb a sledování hry z velkých výhledu . Ve skutečnosti se populární vstupenka, která začala před dvěma lety, stává fanouškem lístku pouze pro stánky a piva za 13 dolarů a barových prostorů na stadionu.Progresivní pole je 22 let, ale nemá žádné problémy s fanouškovskou nespokojeností, že stadiony v Tampa Bay či Oaklandu mají.

Tým také překonával některé způsoby s několika málo velkými jmény hráčů a mzdy za nejlepšími zaměstnanci. Manažer Terry Francona získal velmi dobré počty z toho, co mnozí považují za průměrných hráčů a bojují o nejlepších rekordů v Americké lize a domácím hřišti během play-off (Texas Rangers je jeden a půl hry před domácí pole).V mnoha ohledech, stejně jako město, které nazývá domů, indiáni jsou tvrdě pracující, týmy s modrými límečkami, které si člověk myslí, že by se líbil masy na severovýchodním Ohiu.

tento tým je stále oblíbený a vidíme podporu v televizních hodnoceních a lidé, kteří nosí indiány, se používají po celém městě, “uvedl John Adams, který už 43 let bloudí bubnem v Cleveland Indians bleachers. “Ale míra chudoby zde je skutečná a lidé bojují. Návrat, o němž mluvíme v Clevelandu, spočívá v tom, že zůstáváme nad vodou a nepadáme. Ale pro čtyřčlennou rodinu, která tráví několik set dolarů na baseballovou hru, je pro mnohé tady právě teď nemožné. “

Počet obyvatel je skličující. Město Cleveland samo o sobě kleslo z 500 000 v roce 1990 na přibližně 385 000 dnes.V roce 1970 měla metropolitní oblast v Clevelandu 2,3 ​​milionu lidí; nyní má 2 miliony. Jediné trhy s baseballem, které během tohoto období ztratily, jsou Pittsburgh a Detroit, ale Detroit má zhruba 4 miliony lidí a je stále dost velké, aby vyhovovalo čtyřem sportovním týmům. Dokonce i když se populace Akron-Canton a Youngstown přidávají do mixu, trh Clevelandu se stále zhoršuje. Pro srovnání, podívejte se na Dallas-Fort Worth. V roce 1970 byl DFW podobný populaci Clevelandu s 2,4 miliony, ale nyní má 7,1 milionu lidí. DFW měl tehdy pouze Dallas Cowboys, ale jeho růst přinesl týmy z MLB (Rangers), NBA (Mavericks) a NHL (Stars). Cleveland má ještě tři franšízy – a dokonce měl tým NHL v polovině 70. let.Ale ztráta obyvatelstva v Clevelandu je ještě větší, když se podíváte na národní trendy: USA mají od roku 1970 zisk okolo 50%. Geografický faktor je také problém. Během dvouhodinového jízdy na Progressive Field v Clevelandu jsou tři města s decentním rozměrem: Toledo (obyvatel metra 650 000), Columbus (2 milióny) a Youngstown (550 000). Ale Toledo je blíž k Detroitu, Columbus je blíže k Cincinnati a Youngstown je blíž k Pittsburghu. Tam je také šest drobných ligových baseballových týmů do dvou hodin, což dává levnější volby pro příležitostné baseballový fanoušek.

Existují i ​​další faktory. Rodina Dolan koupila indiány po úspěšných devadesátých létech, když šli do dvou světových sérií v letech 1995 a 1997, ale docházka brzy poklesla a výdaje na mzdy se výrazně snížily.Baseball má také potíže s mladšími fanoušky; hry jsou příliš dlouhé pro mnohé a mají jen málo akce pro druhé. Úspěch Cavaliers s LeBronem Jamesem ani nepomohl. “Do jisté míry se indiáni nacházejí za křivkou, kterou přinesl úspěch Cavs,” řekl Robert Boland, profesor sportovního managementu na Ohio University. “Firmy musí kupovat lístky Browns a Cavs předem, protože budou pryč, pokud nebudou. Vstupenky na indiány jsou vždy tam, takže podnikatelská komunita cítí, že je mohou koupit, když potřebují. Ale podniky a fanoušci si kupují méně vstupenek, pokud se domnívají, že je mohou dostat na poslední chvíli. “Mohou indiáni zvrátit trend?Nejlepším modelem by mohl být New York Mets, který v roce 2014 ztrácel rekord, v loňském roce šel na World Series a v letošním roce je v play-off. Mets navštěvoval 26 500 v roce 2014 a tento rok je na 34 500, což je nárůst o 30%. Ale ekonomika může být pro Cleveland odlišná. Indiáni se v roce 2007 zúčastnili mistrovství amerických ligových sérií a byli jenom jedním výhrou od World Series. Tento úspěch se neprojevil ve zvýšené účasti; v roce 2008 to skutečně pokleslo o zhruba 5% (28 500 her na 26 700). Od roku 2010 jsou indiáni jen jednou nad 20 000 průměrnými.

Část důvodu, proč lidé jsou zmateni tím, je to vnímání, že Cleveland je takové skvělé sportovní město a jeho fanoušci se ukáží, že ztratili týmy bez ohledu na to.Toto vnímání je založeno na emocích a přesvědčení, že sportovní týmy jsou imunní vůči základní ekonomice. Ale výjimky někdy komplikují tyto analýzy.

“Matematika je důležitá, ale kdyby byli jediným prediktorem, Green Bay by neměl tým NFL a St Louis by nečerpal 40 000 zápasů pro kardinály,” řekl Jacob Rosen sportovního obchodního analytika a redaktora sportovního webu Cleveland Waiting For Next Year. “Fanoušci Clevelandu měli vždy vyšší zájem o sport než jiné pěstitelské oblasti v zemi. Sporty znamenají mnohem více pro lidi v západní části Středozápadu než na západním pobřeží.

“Ale kde [indiáni] jsou právě teď, je obtížné se změnit; to je těžké v baseballu v tomto okamžiku obrátit potopení počty návštěv, “řekl Rosen. “Stadion už není lesklý a nový.Příležitostní fanoušci mají další možnosti. Ale stále si myslím, že vyhrál v letošním roce a dostat se do play-off bude mít vliv. Fanoušci tady jsou velmi hladoví na vítězství a možná jsme uviděli, jak to ovlivňuje to, jak město reagovalo na titul Cavs. “