Fifa pod tlakem vyšetřovat roli Gianniho Infantina v televizi v roce 2006

Poslanci a bojovníci na reformu Fifa vyzvali k naléhavému vyšetřování otázek, které vznesla desetiletá dohoda o televizních právech, která přetáhla nového prezidenta řídícího orgánu světového fotbalu do záležitosti Panama Papers. V roce 2006 Uefa uzavřel offshore nabídky prostřednictvím svého marketingového partnera Team s jednou z obviněných Sportingbet osobností v srdci údajného “Světového poháru podvodů”, ačkoli předtím trval na tom, že nemá žádné jednání s žádným z nich.

Tony MP Damian Collins vyzval k vyšetřování nezávislou etickou komisí Fify a ministr stínového ministra sportu Clive Effordové řekl, že otázky, které vyvolaly dokumenty z Panamy, ukázaly, jak daleký řízený orgán světového fotbalu musí vrátit důvěru.

Mluvčí vyšetřovací skupiny FIFA prohlásil ve středu, že nebyl schopen vyjádřit svůj názor na to, zda by zahájil vyšetřování.

Vznik smluv z let 2003 a 2006, který jsme co Sportingbet společně podepsal Infantino, poprvé spojil Uefa s jednou ze společností zapojených do obrovského rozvinutého skandálu, který přivedl bývalého prezidenta Fify Sepp Blattera. Ekvádorské práva na Ligu mistrů, Pohár Uefa a Super Cup získala argentinská společnost s názvem Cross Trading.Okamžitě se prodává televiznímu vysílači Teleamazonas přibližně tři nebo čtyřnásobek částky, která jim byla vyplacena. Smlouvy se týkaly období od roku 2003 do roku 2006 a od roku 2006 do roku 2009. Co jsou Panamské dokumenty? Průvodce největším únikem dat v historii Přečtěte si více

Cross Trading je dceřinou společností společnosti Full Play, kterou vlastní Hugo Jinkis. Minulý rok v nesouvisející záležitosti Jinkis údajně prohlásil americký státní Sportingbet zástupce, že předal milionům dolarů úplatky a úplatky vedoucím fotbalu za účelem získání a udržení mediálních a marketingových práv.Jinkis spolu se svým synem Marianem jsou v Argentině doma.

Jinkisovo zapojení do obchodů s Uefa před deseti lety je uvedeno v Panamských dokumentech – únik 11m dokumentů ze spisů Mossack Fonseca, která získala společnost Süddeutsche Zeitung a sdílela Mezinárodní konsorcium vyšetřovacích novinářů s Guardianem a dalšími zpravodajskými organizacemi.

Společnost Cross Trading uzavřela smlouvu s týmem.Jméno společnosti Infantino se objevuje ve smlouvě jako ředitelka právních služeb Uefa.

Collins, který je jedním ze spoluzakladatelů Sportingbet společnosti NewFifaNow a členem výboru pro kulturu, média a sport, vyzval etickou komisi Fify aby to vyšetřovalo. “” Infantino je velkým rozpaky, že Uefa dříve tvrdil, že nemá žádné jednání s organizacemi obviněnými FBI, “dodal Collins. Uefa musí vysvětlit, jak byla tato práva oceněna, aby umožnila ostatním, aby je prodávali.To ukazuje, do jaké míry musí Fifa přesvědčit lidi, že jsou schopni vymýtit starou korupci. “Clive Efford, ministr stínového sportu Pinterest Labor, řekl, že otázky, které vyvolaly dokumenty z Panamy, ukázaly, jak daleko musí Fifa jděte k obnovení důvěry. Fotografie: www.apostasegura.org/sportingbet-apostas-ao-vivo

Uefa říká, že neexistuje žádný návrh na žádné zločiny či nevhodnost. Řekl, že práva byla prodána v rámci otevřeného a transparentního výběrového řízení týmem a že Sportingbet nabídka společnosti Cross Trading / Teleamazonas byla o 20% vyšší než další nejlepší nabídka. Cross Trading okamžitě prodal práva , který koupil za $ 111,000, Teleamazonas za 311 170 dolarů.Je zřejmé, že podobný zisk dosáhl na dřívější smlouvě za roky 2003 až 2006. Uefa řekl: “Ani Team, ani Uefa neměli žádný důvod domnívat se, že existuje něco podezřelého nebo nežádoucího ohledně agenturního vztahu mezi Cross Trading a Teleamazonas. ”

Jakékoli dvoustranné dohody mezi Teleamazonas a Cross Trading byly” jejich podnikání, ne naše “. “Víme, že [byla to] nejlepší nabídka pro tato volná práva [free-to-air] v Ekvádoru.A tak jsme to vzali. “Uefa se v úterý večer pokoušela dále vysvětlit, proč původně řekla, že nikdy neuzavřela žádné dohody s žádnými jednotlivci jmenovanými v amerických obžalobách vydaných v květnu a V prosinci loňského roku, který hodil Fifu do bezprecedentní krize a vedl k rezignaci a následnému pozastavení předchůdce Infantino Blatter. Odhalení: magnáti a světoví lídři, kteří Sportingbet postavili tajné britské majetkové říše Přečtěte si více

“V té době z naší první odpovědi jsme neměli možnost zkontrolovat každý z našich [tisíců] obchodních smluv a odpověď byla zpočátku neúplná, “říká.

” To je důvod, proč Gianni Infantino zpočátku myslel na základě informací poskytnutých Uefou, že neexistují žádné předchozí smlouvy Uefa s žádnými společnostmi a / nebo jednotlivci uvedenými v obžalobě.To je také důvod, proč Fifa poskytla tyto informace médiím. “Ale Collins řekl, že otázky vznesené v Papánech a úniku z nich ukázaly rozsah úkolů, kterým čelil, aby přesvědčili svět, že představoval nový začátek. “Jsme v prvních dnech předsednictví Fify Infantina, ale už se ptáme, zda se to může změnit?”

Odděleně v neděli Etická komise Fifa potvrdila, že zahájila vyšetřování dalšího příběhu, Papíry nevyzařují. Dokumenty ukázaly, že Juan Pedro Damiani, právník, který je předsedou uruguayského klubu Penarol a který působí v etické komisi od roku 2006, měl daleko rozsáhlejší profesionální spojení s Eugeniem Figueredem, bývalý viceprezident společnosti Fifa, který byl mezi obžalovanými v USA, než bylo dříve známé.Damiani popřel jakýkoli přestupek.

read more: Sportingbet bonus primeiro deposito