Fenomén Argentiny, bohužel, neroste mladší s každou sezónou

Marocký s francouzským pasem se přesunul do “Balaidos” v létě 2018 z Southamptonu na půjčku. Celta „Celta“ neztratila, vzala si k němu tohoto umělce, protože byl často schopen činit nestandardní rozhodnutí a najít způsoby, jak provádět útoky svého týmu. Bufal skóroval 3 góly a stejný počet asistentů, stejně jako 337 úderů, z nichž 71,8% bylo úspěšných.

1. Lionel Messi (Barcelona) – 378 úderů

Výsledky sezóny 2018/19. Top Techies 5 Evropské nejlepší ligy

Fenomén Argentiny, bohužel, neroste mladší s každou sezónou. Messi však stále skeptikům dokazuje, že zůstává na špici světového fotbalu. Velmi záleží na činech Lionela při útocích z Barcelony a schopnost Lionela porazit tři nebo dokonce více soupeřů na „patch“ nutí diváky uniknout ze sedadel v extázi a postavit se na ramena. Není divu, že Messi je nejlepší technikou, příklady 2018/19, které mají navíc poměrně dobré procento úspěšných tahů (75,7%).

ITÁLIE. ŘADA A

3. Josip ILIICH (“Atalanta”) – 277 tahů

31letý Slovene zvítězil v druhé sezóně v Bergamu, ve které dokázal dokázat, že úspěšný premiérový rok není triviální náhoda. Pokud v mistrovství 2017/18 Iličić vstřelil 11 gólů a 8 asistentů, nakonec potvrdil svou schopnost a svůj význam pro tým s 12 góly a 7 asistencemi. Pokud k tomu přidáme mnohostranný technický arzenál, který Josip neunavil z demonstrace, pak pochybnosti o jeho výhodě nákupu před dvěma lety úplně zmizí. Mimochodem, 77,6% úderů provedených Ilichichem bylo úspěšných.

2. SUSO (“Miláno”) – 317 tahů

Španěl Suso je jednou z mála Rossoneri, jejíž hra jako celek nemůže být v této sezoně kritizována. V důsledku tohoto fotbalového hráče 35 zápasů v Serie A, 7 gólů a 10 asistencí. Jeho vybavení často nezanechávalo šanci na úspěch jeho soupeřů, což je důvod, proč Suso nebyl jen druhý v počtu dokončených tahů v šampionátu, ale také jeden z nejlepších v kvalitě s ukazatelem 80,1%.