David Millar žádá o zakázání drogy, kterou použil Bradley Wiggins

Významný antidopingový bojovník David Millar prohlásil, že užívání triamcinolonu, které užíval Bradley Wiggins před závodem Tour de France a Giro d’Italia v letech 2011 až 2013, by mělo být zakázáno.Millar, bývalý profesionální cyklista, který byl po vstupu do dopingu zakázán v roce 2004, také řekl, že v denním telegrafu by mělo být zveřejněno úplné zveřejnění léčebných výjimek (TUE), jejichž detaily byly jádrem široce publikoval Fancy Bears webové stránky úniky v posledních days.Bradley Wiggins čelí boji za jeho pověst v důsledku Wada hack Přečtěte si více

Millar argumentoval, že Kenacort, obchodní název pro triamcinolone, byl nejsilnější lék on vzal a popsal jej jako výkon-zvyšující. “Jak jsem říkal ve své knize [Racing Through the Dark],” vysvětloval Millar, “vzal jsem EPO a testosteronové náplasti a zjevně způsobují obrovské rozdíly ve vaší krvi a cítili jste se na vaší nejvyšší úrovni…Kenacort byl však jediný jeden jsi vzal a o tři dny později jsi vypadal jinak.Je to docela strašidelné, protože je to katabolické, takže do tebe jíte. Cítil se destruktivně. Bylo to silné. “

Dospěl k závěru:” My [sportovci] by neměli čelit tomuto. Pokud je to tak silné, neměli bychom mít dovoleno to vzít, pokud neexistuje vážný problém. A pokud trpíme tou vážnou záležitostí, neměli bychom závodit. Nevím, jak by mohl lékař předepsat [před závodem].”Wigginsovo použití triamcinolonu bylo odhaleno, když hacker Fancy Bears zveřejnil lékařské údaje uložené Světovou antidopingovou agenturou (Wada) na svém webu minulý týden.”

Po úniku, Wiggins, vítěz turnaje v roce 2012 a pětinásobný olympijský šampión, byl nucen objasnit připomínky, které byly učiněny v jeho autobiografii z roku 2012, že přísně dodržoval politiku “bez jehel”, a to navzdory injekciam triamcinolonu před rokem 2011 a vydání roku 2012 Tour de France, třetího příchodu krátce před Giro d’Italia.

Není žádný návrh, že Wiggins udělal cokoli, aby porušil antidopingové předpisy a že před svým použitím triamcinolonu tým podal přihlášku na závodního lékaře řídícího orgánu pro cyklistiku (UCI), který se podílel na pokynech společnosti Wada při podávání léků.